Ne čini mi se da bi u ovom trenutku mogla da izbije takva politička kriza u Beogradu, i da bi ona ugrozila interese ili bezbjednost građana Poljske. Ništa na to ne ukazuje – rekao je Tusk u Varšavi i dodao da nema potrebe da se narod uznemirava, prenio je poljski WNP.
Tusk je naglasio da “nije pao predsjednik Aleksandar Vučić, već premijer sličnog prezimena, (Miloš) Vučević”.
On je istakao da je premijer taj koji je podnio ostavku, a da predsjednik Vučić ostaje na čelu države.
Tusk je ukazao da Poljska prati situaciju, ali da ne treba tražiti nove probleme, jer u svijetu već postoje alarmantna mjesta koja zahtijevaju pažnju.
Predsjednik Vlade Srbije Miloš Vučević podnio je juče ostavku i rekao da je vlada koju on predvodi sada pod tehničkim mandatom.
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić rekao da će odluka o održavanju vanrednih parlamentarnih izbora ili formiranju nove vlade bez raspuštanja parlamenta i izbora biti donijeta u narednih 10 dana nakon konsultacije sa strankama.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu