Politika

Cvijanovićeva razgovarala sa ambasadorkom Kine: Za prevazilaženje političke krize u BiH neophodno poštovanje Ustava i Dejtona

Srpski član i predsjedavajuća Predsjedništva BiH Željka Cvijanović upoznala je ambasadora Narodne Republike Kine u BiH Li Fan o stavovima Republike Srpske u pogledu političke krize u BiH.

Željka Cvijanović Li Fan
FOTO: SRNA

Kriza je prouzrokovane stranim intervencionizmom i nametanjem odluka nelegitimnog visokog predstavnika Kristijana Šmita koje za cilj imaju pravosudni progon legitimno izabranih predstavnika institucija Republike Srpske, piše Srna.

Cvijanovićeva je na današnjem sastanku u Sarajevu ukazala da je za prevazilaženje najveće političke krize sa kojom se BiH suočava u posljednjih 30 godina neophodna dosljedna primjena i poštovanje Ustava BiH i Dejtonskog mirovnog sporazuma, unutrašnji dijalog i dogovor relevantnih političkih aktera, te prestanak uzurpiranja legalno izabranih institucija.

Pročitajte još

Tokom sastanka, sagovornice su razmijenile mišljenja i o drugim aktuelnim temama, te ocijenile da su odnosi Kine sa svim nivoima vlasti u BiH dobri i bez otvorenih pitanja, ističući ih kao primjer prave prijateljske saradnje, saopšteno je iz Kabineta srpskog člana i predsjedavajuće Predsjedništva BiH.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu