Gugl skladišti zvuk aktivnosti korisnika na vebu i u aplikacijama, uključujući verbalne interakcije sa Pretragom, Pomoćnikom i Mapama, da bi poboljšao tehnologije za prepoznavanje glasa.
Nedavno je, međutim, stručnjak za tehnologiju otkrio „čit kod“ za koji tvrdi da može da spriječi Gugl da evidentira aktivnosti pametnih telefona korisnika. Korisnici bi trebalo da prilagode svoj Gugl nalog tako što će izabrati odgovarajuća podešavanja u „Podaci i privatnost” kako bi blokirali pristup mikrofonu i kameri tehnološke kompanije, piše Dejli mejl.
Postoji ozbiljan rizik od sajber napada ako kriminalci dobiju pristup korisničkim nalozima ili njihovim pametnim uređajima. Mogli su da prisluškuju telefonske razgovore i kradu osjetljive informacije iz sačuvanih podataka. Da bi se zaštitili, korisnici se podstiču da verifikuju aplikacije po preuzimanju kako bi se uvjerili da potiču iz pouzdanih izvora i da pregledaju dozvole za aplikacije kako bi ograničili pristup mikrofonu svojih telefona.
Gugl tvrdi da snima samo kratke dijelove razgovora kako bi identifikovao koje koristi za prepoznavanje glasovnih komandi i pružanje odgovora. Uprkos tvrdnjama Gugla, kao i drugih tehnoloških kompanija poput Amazona i Epl, da njihovi pomoćnici poput Alekse i Siri slušaju samo komande, i dalje postoji velika zabrinutost za bezbednost korisnika, piše Večernji list.
Norton, aplikacija za sajber bezbjednost, predlaže korake kao što su brisanje istorije glasovnih zahtijeva za brisanje informacija o razgovorima, korišćenje VPN za šifrovanje vaših podataka tako da treće strane ne mogu da pristupe tim informacijama i redovno ažuriranje vašeg softvera kako bi vaš uređaj bio bezbjedan.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu