Hronika

"Kako neko sebi da za pravo da oduzme jedan mlad život?" Porodica ubijenog Aleksandra (34) neutješna, tinejdžer (17) ga usmrtio u parku

Zašto? Da li ćemo ikada dobiti odgovor zašto je neko sebi dao za pravo da uzme jedan mladi život i da li će neko na kraju stati ovom što se dešava", riječi su tetke Aleksandra S. (34) koji je u ponedjeljak popodne nasmrt izboden u parku na Konjarniku. Zbog sumnje da je izvršio teško ubistvo, policija je uhapsila jednog tinejdžera (17).

"Kako neko sebi da za pravo da oduzme jedan mlad život?" Porodica ubijenog Aleksandra (34) neutješna, tinejdžer (17) ga usmrtio u parku
FOTO: OLIVER BUNIĆ, DRUŠTVENE MREŽE/RINGIER

Aleksandrova tetka oglasila se na društvenim mrežama sa potresnim riječima.

– Usred bijela dana ubiti nekoga… Rano si nas napustio, dušo moja draga. Nema riječi utjehe ni bola. U tetkinom srcu bićeš zauvijek. Velika tuga je ostala u srcima našim – napisala je neutješna tetka. Glupost je kad ti neko kaže da ćeš se naći na to da nekih ljudi više nema u tvome u životu. Kad nekoga voliš, ne navikneš se nikada. Samo naučiš živjeti bez te osobe. S tugom u srcu ispunjenom uspomenama. Počivaj u miru Božjem – napisala je neutješna tetka na društvenim mrežama – napisala je ona.

Ranjen bježao od ubice

Podsjetimo, teškom ubistvu je, kako se sumnja, prethodila svađa, a potom i tuča između grupe mladića i žrtve. Kako su komšije ispričale za “Blic” nakon rasprave u parku, jedan tinejdžer je izvadio nož i ubo Aleksandra u stomak. Iako ranjen, Aleksandar je nastavio da bježi od mladića, ali su ga, prema riječima komšija sustigli i dokrajčili.

– Stajao sam pored prozora i slušao grupu mladića kako galame. Pričali su prvo o hrani i dogovarali se na koju stranu će da idu da jedu. Poslije nekog vremena krenula je svađa i tuča. Kako sam čuo, neko od njih je izvadio nož i izbo tog muškarca. Vidio sam ga ranjenog kako bježi kroz park, a onda sam čuo tog tinejdžera koji je uhapšen, da mu je rekao “Sad ću da ti j**** mater”. Sustigao ga je i dokrajčio. Muškarac je pao, a oni su se razbježali – priča komšija.

Aleksandrovo tijelo u lokvi krvi pronašle su komšije, koje su odmah pozvale policiju. Prolazila sam parkom kada me je pozvala komšinica da dođem. Prilazim joj i vidim telo muškarca koji je sav krvav. Vidim da je to muškarac kog sam često viđala u parku. U šoku smo odmah pozvali policiju – priča potresena komšinica.

Pročitajte još

Tinejdžer uhapšenPodsjetimo, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, PU za grad Beograd, Trećeg odeljenja uhapsili su sedamnaestogodišnjaka osumnjičenog da je juče, na Konjarniku izvršio krivično djelo teško ubistvo.

On se sumnjiči da je nakon verbalne rasprave, oštrim predmetom nanio ubodne rane tridesetčetvorogodišnjem muškarcu koji je preminuo na licu mjesta.

Jurili ga u parkuPodsetimo, muškarac (34) zatečen je prošle nedjelje u lokvi krvi u parku na Konjarniku.

Prve informacije su ukazivale da je muškarac (34) bio u društvu više osoba, te da je u jednom trenutku došlo do svađe.

Navodno, riječ je o Aleksandru S. kojeg su napadači napali nožem, a koji je sa ubodnom ranom bježao od njih, međutim, oni su ga u jednom trenutku sustigli, prenosi Blic.

Sumnja se da su nožem nanijeli više ubodnih rana u predijelu stomaka.

Na licu mjesta, policija je označila pića kao dokaze.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu