Danas oko 14.20 časova u Mahačkali neidentifikovane osobe napale su jedinicu saobraćajne policije Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Dagestan. Prema preliminarnim informacijama, u napadu su poginula tri policajca navodi se u saopštenju, prenosi RIA Novosti.
Nešto kasnije pres služba Ministarstva unutrašnjih poslova je saopštila da je “jedan od napadača već eliminisan”, a da se za ostalima traga.
Ranije u ponedjeljak, administracija Mahačkale je prijavila pucnjavu.
Kako je izjavio guverner Dagestana Sergej Melikov, prema nepotvrđenim informacijama, službenici Ministarstva unutrašnjih poslova pokušali su da zaustave automobil, ali vozač nije poslušao i otvorio je vatru na njih.
On je pozvao stanovnike i posjetioce grada da ostanu mirni i preduzmu mjere bezbjednosti, da ne snimaju i ne objavljuju fotografije ili video zapise na mreži i da vjeruju samo provjerenim informacijama.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu