Društvo

DOBRO PODEBLJAJTE NOVČANIKE Ukoliko želite na "izlet" do Trebinja, Dubrovnika i Crne Gore očekuju vas PAPRENE cijene

Sezona godišnjih odmora je na pragu i mnogi građani već su rezervisali ljetovanje, a za one koji još nisu,  provjerila kakve vas cijene očekuju u Hrvatskoj, Crnoj Gori i na jugu Srpske, u Trebinju, poznato je kako stvari stoje.

Trebinje
FOTO: MIOMIR JAKOVLJEVIĆ/RINGIER

Upravo je Trebinje jedno od rješenja ukoliko želite nešto jeftiniji smještaj, uz mogućnost da brzo stignete do jadranske obale, bilo crnogorske, bilo hrvatske.

Apartmanski smještaj u centru najvećeg grada Istočne Hercegovine možete pronaći od 70 maraka po danu. Naravno, sve zavisi od veličine i kvaliteta smještaja, kao i ponude koju sadrži, a za svačiji džep može da se nađe ponešto.

Pročitajte još

Cijene u ugostiteljskim objektima u centru Trebinja su približno slične ili nešto veće nego u Banjaluci. Ako želite da uživate pod nadaleko poznatim Platanima, kafu ćete platiti tri marke, malo flaširano pivo četiri, a limunadu 4,5 KM.

Iz Trebinja uvijek možete da skoknete do Boke Kotorske gdje sezona lagano počinje. Herceg Novi je mnogima omiljeno mjesto, a kao što se moglo i očekivati, cijene u lokalima su veće nego u Trebinju. Tako obični espreso košta skoro dva evra, dok ćete, na primjer, ledenu kafu platiti 5,5 evra. Malo Nikšićko pivo košta od tri do tri i po evra, veliko je nešto skuplje i košta minimum četiri evra, dok su strana piva skuplja, a prirodni sokovi koštaju minimum pet evra.

Slična situacija je i u Kotoru, a za neki “laganiji” obrok, poput paste, rižota i pice, platićete od deset evra pa naviše, u zavisnosti od veličine porcije i vrste jela. Najpristupačnija je pasta Bolonjeze koja košta oko deset evra, rižota su od 12 evra pa nadalje, a slična situacija je i sa picama.

Na kraju, ako želite da malo podignete šećer, kuglu sladoleda ćete platiti 2,5 evra, dok kilogram trešanja košta 10 evra a kilogram jagoda 11, piše BL portal.

Kao i Boka Kotorska, nedaleko od Trebinja nalazi se i jedan od najljepših gradova Jadranskog mora, kao i Mediterana uopšte – Dubrovnik. S obzirom na svoju svjetsku popularnost cijene u ovom gradu su nešto veće nego na crnogorskom primorju.

Tamo ćete najjeftiniji espreso platiti 2,5 evra, dok pivo nećete naći ispod pet evra. Razlika u cijenama još je veća kada je riječ o hrani u restoranima, pa tako cezar salata košta od 14 do 16 evra. Kada je riječ o sladoledu, cijena je slična kao u Crnoj Gori, pa kugla košta 2,5 evra.

Imajući u vidu da je ovo tek početak sezone, može se očekivati da cijene u špicu, odnosno julu i avgustu budu nešto veće, ali ugostitelji potencijani “špic-cjenovnik” zasad ne otkrivaju.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu