Prije nekoliko dana imao sam informacije da treba isto da napravi, pa sam obavijestio instituciju Tužilaštvo Kantona Sarajevo. Razgovarao sam s istim i obrazložili su na neki način zašto nisu odredili pritvor, a to je jer nisu imali potpunu dokUmentaciju od “policije, vještaka itd”. Oni su kasnili s dokumentacijom, to jest nisu dostavili materijalne dokaze koje imaju i koji su potrebni Tužilaštvu u tom procesu. Pa je i to jedna katastrofalna greška u ovom slučaju. Sada se prebacuju loptice jedni na druge jer znaju da greška u postupku koja se napravila je katastrofalna – napisao je Tomislav Spahović.
@avaz.tv Benjamin Spahović je stradao nekoliko dana nakon saobraćajne nesreće koju je skrivio Damir Brgulja krajem maja. Brgulja je ušao u traku kojom se vozio Spahović te tako izazvao nesreću. Nakon nesreće Brgulja je priveden, a Tužilaštvo KS je za njega predložilo mjere zabrane upravljanja vozilom, no Sud je to odbio. Nakon toga je upućena i žalba na odluku Suda, no i ona je odbijena.
Ističe da je ishod svega toga da su dozvili da glavni krivac koji je usmrtio njegovog brata Benjamina imao i dobio priliku da pobjegne od procesa.
– Još su upoznati bili da ima dvojno državljanstvo. Za xy manje predmete i bez potpune dokumentacije su se određivali pritvori. Zbog nemara institucija desila se takva stvar. Još sam obavijestio iste da sprema svoj bijeg. I dobio sam informaciju na kraju da je isti to i napravio. Sramota – poručio je Spahović, piše Avaz.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu