Hronika

(VIDEO) KUĆU RAZNIJELA PLINSKA BOCA Evo kako je došlo do stravičnog požara u kojem je stradao Dejan (43)  

U kući Dejana V. (43) u Kragujevcu, kako se sumnja, eksplodirala je plinska boca zbog goriva koje je stajalo pored nje.

Dejan stradao u požaru koji je izazvala plinska boca
FOTO: USTUPLJENE FOTOGRAFIJE, VIDEO FRAMES / RINGIER

Kako Blic saznaje, kanister sa benzinom nije bio dobro zatvoren, njegovo isparavanje je izazvalo je katastrofu u kojoj je Dejan zadobio povrede od kojih je preminuo 3 dana kasnije, a njegov rođak Lazar N. (43) teško povrijeđen.

Redakcija Blica došla je u posjed video snimka na kojem se vidi kako je došlo do eksplozije.

Gusti crni dim širio se iznad Dejanove kuće, nakon čega je krenula vatrena stihija. Komšije su prolazile i zadržavale se oko kuće, ali je vatra bila prevelika, niko nije mogao da pomogne muškarcima koji su se nalazili unutra.

Na video snimku se vidi i trenutak kada su došle vatrogasne ekipe kako bi sanirale požar.

Na lice mjesta došla je i policija.

Pročitajte još

Majka stradalog Dejana u teškom stanju

Tokom razgovora sa Dejanovom tetkom Ružicom saznali smo da je majka stradalog muškarca u jako lošem stanju.

– Moja sestra je jako loše. Više ne govori. Sjedi i gleda u jednu tačku. Ona samo plače. Ne želi ni sa kim da razgovara – rekla je Ružica za Blic.

Ružicin sin je za Bli” ispričao da je neposredno prije eksplozije bio kod brata kojeg je upozorio da skloni gorivo za kosačicu od plinske boce.

– Bio sam kod Dejana malo prije nego što je došlo do katastrofe. Njih dvojica su sjedili u kući i pili kafu. U jednom trenutku sam primijetio da mu u hodniku stoji gorivo za kosačicu odmah pored plinske boce. Kada sam izlazio rekao sam mu da to pomjeri. Da me je barem poslušao… – otkrio je Ružicin sin.

Plinska boca raznijela kuću

Kako je Blic pisao, Dejanova kuća koja je totalno uništena nakon požara.

Podsjetimo, Dejan V. (43) preminuo je nakon tri dana borbe za život, od posljedica opekotina zadobijenih u eksploziji plinske boce u kragujevačkom naselju Lekina Bara.

Njegovoj prijatelj Lazar N. (43) zadobio je teške povrede i iz kragujevačkog UKC prebačen je za Beograd gde se očekuje transplantacija dijela kože.

Vatrogasci su dojavu dobili u 16 i 24, a na lice mejsta izašlo je 15 vatrogasaca sa pet vozila.

Dejan V. (43) iza sebe je ostavio kćerkicu (9).

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu