Politika

Još jedan odbornik napustio DEMOS: Nastavlja se OSIPANJE STRANKE Nedjeljka Čubrilovića

Dosadašnji odbornik DEMOS u Skupštini opštine Čelinac Milan Tepić prešao je danas u Socijalističku partiju Petra Đokića.

Još jedan odbornik napustio DEMOS: Nastavlja se OSIPANJE STRANKE Nedjeljka Čubrilovića
FOTO: DEMOS

Iz Socijalističke partije saopštili su da je Tepiću je ovo četvrti mandat u skupštinskim klupama ove lokalne zajednice, te da ima veliko iskustvo i znanje kada je u pitanju funkcionisanje opštine.

Tepić je, kako je rekao, prepoznao trud i kvalitetne ljude koji su okupljeni oko ideje da grade bolji Čelinac.

On je samo jedan u nizu odbornika u lokalnim zajednicama koji su napustili DEMOS i prešli u druge stranke.

FOTO: SOCIJALISTIČKA PARTIJA
FOTO: SOCIJALISTIČKA PARTIJA

Srpskainfo ranije je objavila da nakon što su u poslednjih godinu dana DEMOS napustila tri narodna poslanika, bi ova stranka mogla ostati i bez preostala dva, čime bi potpuno izgubila zastupljenost u Narodnoj skupštini Republike Srpske.

Prema pouzdanim informacijama iz vrha vlasti RS, poslanik DEMOS Siniša Mijatović u završnim je razgovorima sa liderom Ujedinjene Srpske, Nenadom Stevandićem, o prelasku u ovu stranku.

Kako je prošle sedmice izjavio izvor Srpskainfo, prelazak bi mogao biti ozvaničen odmah nakon Mijatovićevog povratka sa godišnjeg odmora.

– Mijatović se već načelno dogovorio sa Stevandićem. Po povratku sa odmora, očekuje se njegova zvanična objava. Spomenka Stevanović, druga preostala poslanica DEMOS, takođe razmatra prelazak ili u Ujedinjenu Srpsku ili u SNSD. Ukoliko se to desi, DEMOS više neće imati nijednog predstavnika u NSRS – naveo je naš izvor.

Podsjećamo, Srpskainfo je još prošle godine prva pisala o unutrašnjem raskolu u DEMOS i padu uticaja Nedeljka Čubrilovića, koji je tada već bio u nemilosti ne samo unutar stranke, već i kod partnera iz vladajuće koalicije.

Pročitajte još

U proteklih godinu dana DEMOS je izgubio čak tri poslanika, brojne odbornike i lokalne odbore širom Republike Srpske.

Proces osipanja je započeo kada su poslanici Milan Dakić i Suzana Gašić napustili stranku, dok su Spomenka Stevanović, Aco Stanišić i Siniša Mijatović otvoreno istupili protiv Čubrilovića, tražeći njegovu smjenu sa čela stranke i ministarstva.

Čubrilović je tada odbio da odstupi, što je dodatno ubrzalo raspad DEMOS.

U međuvremenu, i Aco Stanišić je napustio partiju, dok su se mnogi bivši članovi i odbori pridružili koalicionim partnerima – SNSD, SPS, ali i Ujedinjenoj Srpskoj.

Ako se najavljeni prelazi i zvanično potvrde, DEMOS bi mogao biti prva parlamentarna stranka u posljednjih deset godina koja je potpuno nestala iz NSRS, a sasvim izvjesno i sa političke scene Republike Srpske.