Hronika

NESTALI DJEČAK PRONAĐEN U RUPI Djedu poslao fotografiju i rekao da se izgubio, oglasila se Gorska služba spasavanja

Spasioci Gorske službe spasavanja iz stanice Beograd, u saradnji sa pripadnicima MUP, tragali su noćas za maloljetnim dječakom koji se izgubio na lokaciji između Zaklopače i Boleča.

Pograga za dječakom u Srbiji
FOTO: UNA ŠKANDRO, DJORDJE KOJADINOVIC, SNEŽANA KRSTIĆ / RINGIER

Djeda dječaka (14) iz Vrčina prijavio je da mu se unuk izgubio, a ubrzo potom počela je opšta potraga.

– Noćas oko 23.45 časova GSS je dobila poziv o nestanku četrnaestogodišnjeg dječaka, koji je poslednji put viđen oko podneva. Pridružili smo se pripadnicima MUP koji su već bili na terenu, i u dogovoru sa njima formirali zajednički plan pretrage – rekli su iz GSS.

Pročitajte još

Dječaka pronašli u rupi

Potraga je započela oko jedan sat poslije ponoći, i nakon nešto manje od sat vremena pripadnici Gorske službe spasavanja, zatekli su dječaka kako spava u rupi šumskog puta. Srećom, nije bio povrijeđen!

– Posebno želimo da naglasimo izuzetnu saradnju, i brzu koordinaciju sa pripadnicima MUP,  koja je doprinijela uspješnom ishodu ove akcija – istakli su iz GSS.

Gorska služba spasavanja još jednom je podsjetila da je izuzetno važno ne odlaziti u prirodu bez prethodne pripreme:

baterija na telefonu treba da bude puna

plan kretanja unaprijed poznat bar jednoj ili više osoba

Takođe, adekvatna odeća i obuća, čak i leti, mogu da budu od presudnog značaja.

Dječak otišao u šetnju, pa se izgubio

Podsjetimo, prema prvim informacijama, dječak je otišao u šetnju oko 18 sati, a nakon nekog vremena pozvao je svog djedu telefonom i rekao mu da se izgubio.

Drama je bila veća kada je dječak naveo da mu se telefon prazni i da neće biti više u kontaktu. On nije znao da objasni gdje se nalazi. Koliko je poznato, uspio je samo da pošalje fotografiju djedi, koji je bukvalno sve podigao na noge – objašnjava izvor upoznat sa slučajem.

– Tinejdžer se djedi javio nakon dva sata šetnje. Mjesto gdje se nalazi sa fotografije koju je poslao prepoznali su starosjedioci. U potragu za djetetom krenula je policija, a ubrzo su im se pridružili i članovi Gorske službe spasavanja – navodi izvor, prenosi Blic.