Onaj ko je ubio i opljačkao ima bolja prava od nas. Jel treba neka porodica da se ubije da bi se oni sažalili prema rudarima – rekao je jedan rudar.
Drugi rudar je kazao da su njihovi zahtjevi poznati, a to su: odnos vlasti prema načinu zatvaranja zeničkog rudnika, uplata doprinosa i redovna isplata plata, poboljšanje uslova rada i zaštite na radu.
Nisu optimistični da će doći do rješenja problema i poručuju da su htjeli da riješe problem, ne bi dopustili da se se stotine rudara okupe pred zgradom Vlade FBiH, nego bi to ranije završili, prenosi Avaz.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.