Šejn Tamura (27) citirao je NFL ragbi ligu u Americi, u navodnoj bilješci, koja je pronađena nakon što je ubio četvoro ljudi, pa izvršio samoubistvo, i to u neboderu u kojem se nalazi sjedište lige.
Otkrivena poruka ubice iz Njujorka
On je imao dozvolu za nošenje pištolja koja ističe 2027. godine, prema fotografijama koje je dobio NY Post.
NYC gunman Shane Tamura reportedly found with note hinting at possible motive for Park Ave skyscraper shooting: sources https://t.co/h5IhycN0lU pic.twitter.com/jBxMR9bVYH
— New York Post (@nypost) July 29, 2025
U bilješci, koja je bila dugačka nekoliko stranica, Tamura je okrivio fudbal za borbu sa neurodegenerativnom bolešću hronične traumatske encefalopatije (CTE), rekli su izvori ovom mediju, prenosi Blic.
On je navodno takođe tražio u bilješci da se “njegov mozak prouči nakon smrti”.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.