Kako NBC njuz saznaje, Bijela kuća razmatra upućivanje poziva i ukrajinskom predsjedniku Volodimiru Zelenskom.
Vladimir Kličko, mlađi brat kijevskog gradonačelnika Vitalija Klička, prošle godine osvrnuo se na ulogu Aljaske za Rusiju.
U intervjuu za njemački Bild, nekadašnji ukrajinski šampion u boksu imao je zanimljiv komentar o Putinu i Aljasci.
Izjava se odnosila na intervju koji je Putin u to vrijeme dao američkom novinaru Takeru Karlsonu.
– Vidio sam intervju. Putin želi da vrati točak istorije i promijeni je. Da su SAD dovoljno slabe, Putin bi želio da napadne i Aljasku i za to bi imao razlog. Aljaska je nekada bila dio Rusije. To bi značilo da bi ona vjerovatno trebalo da se vrati Rusiji – kazao je Kličko.
On je ocijenio da je “Putinova Rusija zla”.
– Ako Ukrajina padne, mi nećemo biti posljednja zemlja koja je pala kao žrtva ruske invazije – rekao je Kličko i dodao da “Njemačka često zaboravlja da je je njen istok bio dio sovjetske imperije”.
Po mišljenju Klička predsjednik Rusije “nije promijenio strategiju”.
– Tu se radi o izdržljivosti. Tu se radi o istrajavanju u lažima i mi to vidimo u ruskoj propagandi, ljudi nastavljaju da lažu. To možete da vidite i sredstvima masovnih komunikacija, u masovnim medijima koje sponzoriše Rusija, u državnim medijima, ne samo u Rusiji, nego i u inostranstvu – poručio je Kličko.
On je dodao da “nažalost to može da se vidi i u Nejmačkoj, u Evropi, u SAD”.
– To je rat koji se ne vodi samo dronovima, već i pomoću medija. Oni su jedno od najopasnijih i najjačih oružja koja postoje – rekao je Kličko, prenosi Kurir.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.