Sudbine

(FOTO) Poznati se opraštaju od Gabi Novak "Sada ste zajedno na nebu ti, Arsen i Matija, PAMTIĆEMO VAS I SRETNE DANE"

Pjevačica Gabi Novak, umrla je u 89. godini u Hrvatskoj, a brojne javne ličnosti se opraštaju od nje.

Poznati se opraštaju od Gabi Novak
FOTO: ALEKSANDAR KRSTOVIĆ, MILAN ILIĆ, SNEŽANA KRSTIĆ, OLIVER BUNIĆ / RINGIER

Gabi Novak je iza sebe ostavila brojne hitove, a među prvima se na Instagramu od nje oprostila koleginica Nina Badrić.

– Bili ste i ostali najveća dama. Tako tiho i nenametljivo bez očiju javnosti živjeli ste svoj život i borili svoje bitke ne opterećujući nikoga. Tako nježna, a snažna žena. Divna, predivna Gabi, pamtićemo vas i sve sretne dane. Voli vas vaša Nina – napisala je ona.

FOTO: ADRIA TON/YOUTUBE/SCREENSHOT
FOTO: ADRIA TON/YOUTUBE/SCREENSHOT

Čedomir Jovanović takođe se oprostio od pjevačice.

– Zbogom divna Gabi, sada ste na nebu opet svi skupa, Matija Arsen i ti – napisao je Čeda.

Voditeljka Vesna Dedić istakla je da je svoje romane pisala uz melodije Gabi i njenog pokojnog supruga Arsena Dedića.

Pročitajte još

– Posljednji dah Gabi Novak, 11.avgust… Ne postoji moj roman koji nije inspirisan njenim i Arsenovim melodijama, glasom i stihovima… Kuća za ptice u Ne dam te, Hrabri ljudi u Prvi i posljednji pogled, On me voli na svoj način u prvoj trilogiji, Za mene je sreća u drugoj trilogiji… Zauvijek u srcu – napisala je ona.

Gabi bila u domu

Podsjetimo, Gabi je prije nekoliko meseci u intervjuu govorila kako živi u domu za rehabilitaciju nakon povrede kičme.

– Bolesna sam, imam neku prehladu pa ležim malo, ali liječim se, ide ka boljem, po planu. Još uvijek je problem ta kičma, a tu sam jer ne želim da opterećujem svoju porodicu, lijepo sam se sklonila u jedan centar u kojem mi je lijepo i u kojem brinu drugi za mene, a ne moja porodica. Moj Matija radi i putuje, snajka isto radi, unuka Lu studira i tako dalje. Šta ću, ja nemam nekakav veliki novac da idem u neku posebnu banju. Dobro sam, hodam, biću tu još neko vrijeme i uskoro idem kući tako da budite bez brige – rekla je ona tada za hrvatski “Story” i dodala:

– Svi mi dolaze, svi moji prijatelji, dobri muzičari, kolege zovu i tako dalje, nije me niko zaboravio, niti publika niti moji bližnji. Zdravlje je najvažnije u životu što možete imati, Bog neka vam da zdravlja. Čuvajmo se svi i borimo za zdravlje, a ne za druge gluposti.

Umrla dva mjeseca poslije sina

Prije dva mjeseca sin Gabi Novak i Arsena Dedića, Matija Dedić, umro je u 53. godini. Matija je dva puta bio na liječenju od poroka, a o tome je javno govorio.

– Mislio sam, bojao sam se da će biti kriza, ali ništa od toga. Problemi s alkoholom kod mene traju već 16 godina. Muzika je uzela svoj danak. U jednom trenutku došao sam do tačke u kojoj nisam mogao da vježbam ili komponujem bez alkohola. Sad je to iza mene. Odlično sam, i to ne samo fizički. Najvažnije je što sada na svijet gledam pozitivnije – rekao je tada, prenosi Blic.