Riječ je o petogodišnjim obveznicama sa kamatom od 5,5 odsto na godišnjem nivou.
Glavnica će se isplatiti jednokratno po dospijeću, a kamata jednom godišnje, odnosno godišnje će se po osnovu kamate izdvajati 2,2 miliona KM.
Vlada je iskoristila klauzulu i ostavila sebi mogućnost da se zaduži 50 odsto više od ciljanog iznosa, odnosno do 60 miliona maraka, piše Capital.
Podsjećamo, i u prošloj emisiji obveznica je plan bio da se prikupi 40 miliona KM, ali je vrijednost na kraju bila 54,8 miliona KM, što je za 37 odsto više od planiranog.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.