Politika

"Trajni znak bratskih odnosa" Završena prva faza izgradnje Srpsko-ruskog hrama, ministar Selak prisustvovao liturgiji

Ministar pravde Republike Srpske Goran Selak prisustvovao je svečanosti u Banjaluci povodom završetka prve faze radova na izgradnji Srpsko-ruskog hrama i duhovno-kulturnog centra.

goran selak
FOTO: USTUPLJENA FOTOGRAFIJA

Obilježavanje je započelo dočekom njegovog visokog preosveštenstva mitropolita banjalučkog Jefrema i služenjem svete arhijerejske liturgije, uz molitveno učešće brojnih vjernika i zvanica.

Završetak prve faze građevinskih radova je značajan korak u realizaciji jednog od najvažnijih projekata u duhovnom i kulturnom životu Banjaluke i cijele Republike Srpske.

Pročitajte još

Ministar Selak je istakao da će Srpsko-ruski hram predstavljati snažan simbol vjere, kulture i prijateljstva srpskog i ruskog naroda.

Srpsko-ruski hram u Banjaluci biće duhovno središte, mjesto susreta i okupljanja, kao i trajni znak bratskih odnosa našeg i ruskog naroda – poručio je Selak.

Nakon liturgije, za zvanice i goste organizovan je svečani ručak, a nastavak radova na izgradnji hrama i centra najavljen je u narednom periodu.