Obilježavanje je započelo dočekom njegovog visokog preosveštenstva mitropolita banjalučkog Jefrema i služenjem svete arhijerejske liturgije, uz molitveno učešće brojnih vjernika i zvanica.
Završetak prve faze građevinskih radova je značajan korak u realizaciji jednog od najvažnijih projekata u duhovnom i kulturnom životu Banjaluke i cijele Republike Srpske.
Ministar Selak je istakao da će Srpsko-ruski hram predstavljati snažan simbol vjere, kulture i prijateljstva srpskog i ruskog naroda.
– Srpsko-ruski hram u Banjaluci biće duhovno središte, mjesto susreta i okupljanja, kao i trajni znak bratskih odnosa našeg i ruskog naroda – poručio je Selak.
Nakon liturgije, za zvanice i goste organizovan je svečani ručak, a nastavak radova na izgradnji hrama i centra najavljen je u narednom periodu.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.