Sudbine

(VIDEO) Rade zajedno i dijele sve: Dvije rođene sestre se UDALE ZA 2 ROĐENA BRATA, pod istim krovom su zajedno više od 30 godina

Nerijetko slušamo u današnje vrijeme da brakovi kratko traju, te da se parovi razvode svega par mjeseci poslije vjenčanja zbog "različitih pogleda na svijet", kako običnu kažu.

Dvije sestre se udale za 2 brata
FOTO: DIJANA HODŽIĆ/YOUTUBE/SCREENSHOT

Mnogi psiholozi kažu da se to vjerovatno dešava jer je malo partnera koji zaista žele da rade na svom odnosu. Mnogi jure za karijerom, što luksuznijim životom, a ono najbitnije  porodicu, u toj jurnjavi na kraju izgubi. Međutim, za porodicu Zvekić kao da je vrijeme stalo. Njeguju prave vrijednosti i žive svi pod istim krovom – 2 rođene sestre koje su se udale za 2 rođena brata.

Kako su nastale ove 2 neobične ljubavne priče?

Na oko 280 kilometara od Beograda u Vareši u Bosni i Hercegovini žive dvije sestre koje su se udale za dva brata, familija Zvekić načinom života pokazuje da kada sloga vlada u kući, ništa nije nemoguće. Upravo svi oni zajedno žive pod istim krovom i sa jednim novčanikom, te se nikada nije desilo da ne pričaju jedni sa drugima!

Žive u miru, zajedno rade i dijele dobro i zlo već decenijama. U današnje vrijeme, kad ni brat s bratom ne govori, to je više nego i neobično, što potvrđuju i sami Zvekići, prenosi Stil.

Pročitajte još

Prvo se starija sestra udala prije 34 godine

Kad je riječ o sestrama, starija Bosanka se u Zvekiće udala prije 34 godine i došla je na ovce, a i dan-danas se familije time bave pa joj kaže da joj taj posao ne smeta i da ne bi ništa mijenjala.

Ne bi ništa drugo, kaže, ni radila. Objašnjava da je to dobar posao, sa dobrom zarade od koje može pristojno da se živi. Sam svoj gazda, živiš u ljepoti a od plate, sasvim sigurno, tako ne bi mogli da žive.

Na pitanje kako se slažu kao sestre, dvije godine starija Mirsada kaže:

– Kako kad, nekad zagalamim ja, nekad ona… Slušamo se i nikad se ne ljutimo dugo. A ovce? To je bogatstvo jedno. Trošimo koliko trošimo, od plate ne bismo mogli da živimo. Ovce, to je naša plata, naša firma… Jedan novčanik, tako živimo, samo sofre razdvojene… – kaže.

Mlađa dodaje i da što ona ima, ima i ova druga, što nemaju, nema nijedna i to je to.

Nikada se nisu zamjerili jedni drugima

Kad je riječ o rođenoj braći, oni kroz smijeh dodaju da se nikad nisu posvađali i da mora da je to zbog toga što su badže (pašenozi).

– Mora da to i čuva ovu zajednicu. Gledam, brat s bratom, većina ne govori a badža s badžom govori… – kaže jedan od Zvekića koji dodaju da se badža s badžom “nije nigdje posvađao a braća i sestre se svađaju”.

Ističe i da je otac i muž onaj koji mora da balansira između žene, roditelja, djece.

– Naučio sam da radim sa svojih 10 prstiju, radimo, nikom ništa ne dugujemo – naglašavajući da je s ovcama navikao i da ne bi drugo ni radio.