Hronika

DRAMA U ISTOČNOJ ILIDŽI Osumnjičen da je prvo napao brata, pa mu prislonio PIŠTOLJ NA GLAVU i prijetio da će ga ubiti

Okružno javno tužilaštvo u Istočnom Sarajevu zatražilo je od Osnovnog suda u Sokocu određivanje jednomjesečnog pritvora za B.N., zbog sumnje da je prvo napao svog brata G.N., a zatim mu prislonio pištolj na glavu prijeteći da će ga ubiti.

policija rs ilustracija
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RINGIER

Iz OJT Istočno Sarajevo saopšteno je da se B.N. sumnjiči da je počinio krivično djelo nasilje u porodici ili porodičnoj zajednici i krivično djelo nedozvoljena proizvodnja i promet oružja ili eksplozivnih materija.

On se sumnjiči da je 7.oktobra ove godine oko 9.15 u ulici Srpskih palih boraca u Istočnoj Ilidži, primjenom nasilja i prijetnjom da će napasti na život i tijelo, te drskih bezobzirnim ponašanjem ugrozio spojkojstvo i duševno zdravlje svog brata G.N., tako što je ispred porodične kuće u prisustvu svoje maloljetne djece, nakon kraće verbalne rasprave sa svojim bratom, istog fizički napao tako što mu je zadao jedan udarac otvorenom pesicom u glavu.

Pročitajte još

-Zatim je iz torbice koju je nosio sa sobom izvadio pištolj, za koji nije imao dozvolu i isti repetirao, nakon čega je pištolj prislonio bratu u predjelu čeonog dijela glave, te mu izrekao prijetnje da će ga lišiti života – saopšteno je iz OJT Istočno Sarajevo.

Osim toga, B.N. se tereti i za neovlašteno držanje pištolja “CL 9 mm PAK” sa pripadajućim okvirom, a u pretresu stana pronađena je i vazdušna puška sa namontiranim optičkim nišanom.

Pritvor mu je predložen zbog postojanja okolnosti koje ukazuju da bi boravkom na slobodi mogao uticati na svjedoke, uništiti, sakriti, izmijeniti dokaze važne za krivični postupak, te zbog bojazni da bi boravkom na slobodi mogao ponoviti krivično djelo.