Jedna od djeveruša, ujedno i mladina sestrična, na Redditovom forumu “Bridezillas” opisala je kako je cijela svadbena ekipa u rasulu jer je mlada zatražila da se sve, osim nje, potamne kako na fotografijama ne bi izgledale “previše blijedo”, piše “People”.
– Sad je u našem grupnom četu potpuna zbrka – napisala je sestrična i dodala da neke djeveruše odbijaju to učiniti.
– Jedna razmišlja da se potpuno povuče, a mlada stalno šalje dugačke poruke kojima nas ucjenjuje da će joj vjenčanje biti uništeno ako ne poslušamo – ispričala je ona.
Kaže da je sve bilo u redu sve dok mlada iznenada nije odlučila da svaka mora na sprej-tretman potamnjivanja. Nekoliko djeveruša odmah je otišlo u solarijum i vratilo se preplanulo, no mlada se razbjesnila.
– Mislile smo da će se smiriti ako neke to učine, ali nije. Poludjela je, rekla da smo pretamne i optužila nas da sabotiramo njen izgled. Jednoj je čak poručila da mora pokušati skinuti boju prije vjenčanja – napisala je sestrična.
Dodala je da je mlada oduvijek voljela pomalo kontrolisati druge, ali ovakav ispad nije očekivala.
Ironično, sama mlada je izrazito blijeda i odbija potamniti kožu.
– Kad su je pitali zašto i ona ne bi napravila isto – rekla je i dodala da je mlada i da se svi ostali moraju uskladiti sa njom.
Djeveruše su do sada “hodale po jajima” kako bi izbjegle sukobe, no ignorisanje njenih zahtjeva samo je pogoršalo situaciju.
– Nije mi problem obavljati uobičajene stvari za djeveruše, ali povući ću crtu kod mijenjanja boje kože. Ako zbog toga želi dramatizovati, to je na njoj – napisala je autorka objave.
U komentarima Reddit korisnici izrazili su frustraciju sve češćim pričama o “bridezillama” i savjetovali djeverušama da postave jasne granice.
– Reci joj jasno ne. Možeš raditi normalne stvari, ali nikakvi sprejevi ili slične gluposti. Potpuno je pretjerala – stoji u najviše ocijenjenom komentaru.
Drugi korisnici dodali su da mlade ne mogu raditi izmjene na tuđem tijelu. Sestrična se složila s tim mišljenjima.
– Obaviću svoju ulogu djeveruše, ali moje tijelo nije predmet pregovora. Ako ona to ne može podnijeti, to je njen problem, ne moj – napisala je.
U kasnijem komentaru priznala je da su trebale ranije zaustaviti njene zahtjeve.
– Lekcija naučena, nema više popuštanja. Što joj više udovoljavamo, to postaje gora – zaključila je sestrična, prenosi “Večernji”.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.