Sudbine

Sarađivao je i sa Bijelim dugmetom: Umro Ivica Vinković, bivši član grupe Ambasadori

Ivica Vinković umro je u 76. godini, a tužna vest potvrđena je iz Muzičke produkcije BHRT-a, čiji je nekada bio član.

svijeća
FOTO: MIOMIR JAKOVLJEVIĆ/RINGIER

Sa tugom smo primili vijest da nas je napustio Ivica Vinković, basist i nekadašnji član našeg kolektiva. Ivica Vinković bio je član Zabavnog orkestra RTV Sarajevo. U svojoj dugoj i plodnoj karijeri nastupao je sa brojnim muzičarima i sastavima, a posebno vrijedi izdvojiti njegov angažman u grupi Jutro iz koje će kasnije nastati Bijelo Dugme, kao i u čuvenom sastavu Ambasadori. Bio je član Sarajevo Big Banda. Sa poštovanjem čuvamo uspomenu na njega – navodi se u objavi, javlja Radio Sarajevo.

Sarađivao sa Bijelim Dugmetom

Vinković je svojevremeno svirao Feniksima, koji je bio jedan od prvih pop bendova na ovim prostorima. Bio je i dio legendarnog sastava Ambasadori,

Takođe, Ivica je sarađivao i sa Bijelim Dugmetom, kao i sa Indexima.

Osamdesetih je radio s mnogim poznatim muzičarima svirajući baš na njihovim albumima.