Ovo je izjavio lider SNSD Milorad Dodik pred današnji sastanak predstavnika vladajuće koalicije u Banjaluci.
Kao razlog za održavanje dvije posebne sjednice, Dodik je naveo “situaciju prouzrokovanu djelovanjem Kristijana Šmita i postupanjem sudija u Sarajevu”.
Na prvoj posebnoj sjednici, kako je najavljeno, trebalo bi da bude imenovan v. d. predsjednika Republike Srpske. Nakon nje, trebalo bi da se održi i druga posebna sjednica na kojoj će se raspravljati o zakonima koji su ranije donijeti, a koje su sudovi stavili van snage.
– Želimo da formalno stvorimo uslove da Vlada ponovo razmatra te zakone – najavio je Dodik.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.