Radnici Centra za predškolsko obrazovanje i vaspitanje Banjaluka i Gradska uprava Banjaluka, kao osnivač ove ustanove, postigli su dogovor nakon višesatnih pregovora, koji su počeli jutros. Tako su se stkli uslovi za prekid štrajka u vrtićima.
Kako su istakli na konferenciji za novinare, dogovoreno je povećanje plata do kraja ove godine i isplata regresa.
Pregovore sa osnivačem jutros su najavili iz Sindikalne organizacije Centra za predškolsko vaspitanje i obrazovanje Banjaluka koji su naveli da su dobili poziv za sastanak, te su iskazali nadu da je “rješenje na pomolu”.
Štrajk je počeo 14. oktobra a juče je organizovan i protest vaspirača ispred Gradske uprave.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.