Svijet

Ne slažu se sa prijedlogom vlade: Studenti u Rimu zapalili poster sa likom ministra odbrane

Pripadnici jednog studentskog pokreta zapalili su američku zastavu i poster sa likom italijanskog ministra odbrane Gvida Krozeta tokom protesta održanih u Rimu protiv vladinog prijedloga budžeta i u znak podrške Palestini, prenosi danas Romatudej.

Ne slažu se sa prijedlogom vlade: Studenti u Rimu zapalili poster sa likom ministra odbrane
FOTO: FABIO FRUSTACI/EPA

Članovi studentskog pokreta “Promjena kursa”, na protestu održanom u subotu, nosili su transparente sa natpisom “Mi se nećemo prijaviti”, nakon što je Krozeto prije nekoliko dana najavio da će predložiti zakon o ponovnom uvođenju dobrovoljnog služenja vojnog roka u Italiji.

Zvaničnik vladajuće stranke Braća Italije, Lučo Malan, osudio je ovaj incident, uputivši izraze solidarnosti ministru odbrane.

– Mi smo mjesecima osuđivali klimu rastućih tenzija na ulicama i ljevicu koja je juče izazvala incidente – rekao je Malan.

Pročitajte još

On je istovremeno oštro kritikovao upad u prostorije lista La Stampa u Torinu, tokom protestnog marša, navodeći je to djelo ljevičarskih ekstremista.

Zvaničnik Braće Italije je takođe pozvao sve političke snage da ustanu protiv takvog nasilja i osude ga.

– Braća Italije su na strani vladavine zakona i policije. Svi bi trebalo da zauzmu takav stav i da stave tačku na ćutanje prema ovakvim pojavama – zaključio je Malan.