Iako im je pružila gotovo sve u životu, ono što je možda i najvrijednije i gdje bi se čuvala sjećanja na nju, njena milionska vila, sada je, 9 godina od njene smrti potpuno napuštena.
Kako nije poznato gdje se sada nalaze sva djeca koja je za života odgajala, nije ni poznato da li oni uopšte imaju mogućnost da istu održavaju i da li uopšte imaju pravo na nju s obzirom da je po nekim pričama, Esma kuću ostavila državi Makedoniji.
Usvajala samo mušku djecu, pred kraj života usvojila kćerku
Esma Redžepova usvajala je samo mušku djecu sve do pred kraj svog života, njih ukupno 47.
– Pa, ima tu logike. Da smo usvajali i žensku djecu, kad odrastu, pošto nisu ni u kakvom krvnom srodstvu, moglo bi do svačega da dođe. Znate na šta mislim. Nama to nije bilo potrebno jer mi smo kao ansambl tada stalno bili van Beograda, pa ko bi onda o tome vodio računa? – rečeno je.
Ipak, 2016. godine, prije smrti, usvojila je kćerku, Eleonoru Mustafovsku.
– Slažemo se odlično, baš kao majka i kći. Shvatila sam da je u kasnijim godinama bolje imati uz sebe žensko dijete nego muško i nisam se prevarila. Eleonora je studirala na Univerzitetu ESRA u Skoplju. Sljedeće godine diplomiraće solo pjevanje, a već tri godine članica je “Esma’s Banda”, koji me prati – govororila je kraljica romske muzike, prenosi Telegraf.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.