Hronika

U Bijeljini UHAPŠEN MALOLJETNIK: Ukrao BMW iz tuđeg dvorišta i izazvao saobraćajnu nesreću

Bijeljinska policija riješila je slučaj teške krađe automobila, identifikovala maloljetnog osumnjičenog i pronašla otuđeni BMW, kojim je on prethodno izazvao saobraćajnu nesreću.

U Bijeljini UHAPŠEN MALOLJETNIK: Ukrao BMW iz tuđeg dvorišta i izazvao saobraćajnu nesreću
FOTO: INFOBIJELJINA/USTUPLJENA FOTOGRAFIJA

Kako je saopšteno iz Policijske uprave Bijeljina, policiji je u nedjelju, 7. decembra, prijavljeno da je iz dvorište porodične kuće na području tog grada ukraden “BMW” u kojem su se nalazi ključevi za startovanje.

Pročitajte još

-Tokom operativnog rada na terenu policija je brzo identifikovala maloljetnika, kao mogućeg počinioca. Daljim provjerama utvrđeno je da je maloljetnik otuđenim vozilom izazvao saobraćajnu nezgodu, nakon čega se udaljio sa mjesta događaja – navode iz policije.

Policija je izvršila uviđaje na oba mjesta događaja, a o svemu je obaviješten dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva u Bijeljini, kao i Centar za socijalni rad.

Protiv maloljetnika slijede mjere i radnje u skladu sa Zakonom o zaštiti i postupanju sa djecom i maloljetnicima u krivičnom i prekršajnom postupku.