Najavio je veliki investicioni ciklus, kao i rješenje statusa roditelj-njegovatelj za one čija su djeca starija od 30 godina.
– Krenućemo u izmjenu ili donošenje novog zakona o socijalnoj zaštiti koji će urediti starosnu dob i ostvarivanje dodatnih prava koja se odnose na djecu koja imaju ozbiljne zdravstvene poteškoće – rekao je Savo Minić.
Najavio je formiranje novog tima pri Kabinetu premijera koji će raditi za honorar od 1KM, za razvoj i jačanje Srpske. U timu će se naći ugledni privrednici, te predstavnici omladinskih organizacija koji će se baviti projektima mladih, kao i demografijom.
Istakao je da je posebno ponosan na sastanke i odnos sa organizacijama proisteklim iz Odbrambeno otadžbinskog rata, posebno boračkom populacijom. Najavio je da će biti uveden egzistencijalni dodatak koji će činiti 2 boračka dodatka, a primaće ga borci koji nisu ostvarili pravo na penziju iako imaju dovoljno godina.
Odgovarajući na pitanja novinara rekao je da nije razgovarano o tome ko će naslijediti Sinišu Karana, ministra unutrašnjih poslova, koji je izabran za predsjednika jer čekaju „crno na bijelo“.
O mogućnostima za opsežniju rekonstrukciju Vlade rekao je da je sve moguće – i da bude koncipirana na drugačiji način, ali i da ostane ista.
Istakao je da je najnezadovoljniji stanjem u Elektroprivredi Republike Srpske navodeći da će se na ovom pitanju najviše morati raditi u budućnosti kako bi se obezbijedila energetska stabilnost ali i prihodi za Srpsku.
– Nekako sam mislio da onaj ko ima energiju ima sve, ali tamo će se morati sada najviše raditi. Sa kapacitetom koji imamo morali smo uraditi više – rekao je Minić.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.