Donald Tramp objavio je na mreži Truth Social fotografiju hapšenja Nikolasa Madura čiji se sin takođe pominje u optužnici, dok je njegova supruga Silija Forest uhapšena i nalazi se u Metropolitanskom pritvorskom centru u Bruklinu, gdje se nalazi i bivši predsjednik.
Nikolas Maduro je u trenutku hapšenja nosio sivu Nike trenerku, čija je cena oko 260 američkih dolara. Stavio je slušalice marke Flintronic i masku za oči Wanme, koje koštaju 11,99 odnosno 6,99 američkih dolara.
Slika Nikolasa Madura u modelu Nike Tech Fleece pravi je hit na mrežama, a prema podacima Google Trendsa, naglo je skočila pretraga na internetu o sada već čuvenoj trenerci nakon što vijesti o hapšenju dojučerašnjeg veneculeskog predsjednika.
Neki čak predlažu da se boja ove odjeće preimenuje u “Maduro siva” i kažu da je čuveni modni brend izašao iz svega kao “pobjednik”, piše thestandard.com.hk.
Fotografija uhapšenog Madura postala je okidač za brojne memove od kojih ga na jednom porede sa holivudskim glumcem i rediteljem Benom Aflekom, odnosno sa čuvenom fotografijom ove holivudske zvijezde na kojoj bivši muž Dženifer Lopez djeluje ekstremno neraspoloženo, iscrpljeno ili “smoreno”.
U pitanju je kultna paparaco slika iz 2016. na kojoj glumac puši cigaretu sa zatvorenim očima i izrazom lica koji su fanovi opisali kao “borbu sa samim postojanjem”. Ta slika je iznova i iznova aktuelna na internetu, a sada je ponovo buknula nakon hapšenja Madura.
Jedni kažu da je Maduro izgledao kao da čeka bus u Bronksu, a drugi su naravno i u memove upleli američkog predsjednika Donalda Trampa. Jedan od najšerovanijih memeova prikazuje ga uz Bizarrap, kako glumi u navodnoj Music Session, aludira se time na druge kontroverzne osobe koje su prošle kroz studio argentinskog producenta. “BZRP Session: Nicolás Maduro”, pisalo je na montaži, uz fiktivne tekstove o slomu čavizma.
MC MADURO || BZRP Music Session #70
Muy pronto 🇻🇪 x 🇦🇷@bizarrap pic.twitter.com/uFj7FuWRwZ
— Li'l Sebastian (@decuartachilena) January 3, 2026
Pojašnjenja radi, čavizam je levičarska populistička i autoritarna politička ideologija nastala u Venecueli, zasnovana je na idejama i stilu vladavine bivšeg predsjednika Huga Čaveza, a onda i Nikolasa Madura.
Madura su upleli u japanske animirane serije, ali i povezali sa Superboulom i objava je “milion”. Bivšeg predsjednika Venecuele neki i “presvlače” pa je tako završio na internetu i u roze bikiniju, prenosi Blic žena.
Maduro bi danas trebalo da se prvi put pojavi pred saveznim sudom u Menhetnu. Tereti se za narkoterorizam, trgovinu drogom i posjedovanje oružja.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.