Svijet

"Da se ja nisam pojavio, NATO danas ne bi ni postojao" Tramp pred dolazak u Davos objavio ŠOKANTNU PORUKU, pominje SMETLIŠTE ISTORIJE

Predsjednik SAD Donald Tramp oglasio se na svojoj društvenoj mreži Truth social pred dolazak u Davos u kojoj je istakao da "bez njega NATO ne bi postojao".

"Da se ja nisam pojavio, NATO danas ne bi ni postojao" Tramp pred dolazak u Davos objavio ŠOKANTNU PORUKU, pominje SMETLIŠTE ISTORIJE
FOTO: BONNIE CASH / POOL/EPA

Nijedna osoba, niti jedan predsjednik, nije učinio više za NATO od predsjednika Donalda Trampa. Da se ja nisam pojavio, NATO danas ne bi ni postojao. Završio bi na smetlištu istorije. Tužno, ali istinito, napisao je Donald Tramp.

Amerika želi da oslabi Evropu

Predsjednik Francuske Emanuel Makron danas je u Davosu govorio o problematičnom odnosu Trampa i dojučerašnjih saveznika.

On je na Svjetskom ekonomskom forumu rekao da Evropa ima “vrlo moćne” alate na raspolaganju u trgovinskim pitanjima i da mora da ih koristi kada je ne poštuju i ponovo se pozvao na instrument Evropske unije “protiv prisile”, koji se smatra “bazukom” u slučaju trgovinskog rata, odnosno u slučaju da SAD uvedu tarife evropskim zemljama.

Pročitajte još

– Krećemo se ka svijetu bezakonja, gde zakon više nije ono što poznajemo, već postaje zakon jačeg – rekao je on.