Svijet

"Oni nemaju, mi uzimamo" Tramp poručio da će se venecuelanska nafta prerađivati u SAD

Sjedinjene Države su preuzele naftu koja se nalazila na zaplijenjenim venecuelanskim tankerima i prerađivaće je u američkim rafinerijama, rekao je predsjednik Donald Tramp.

"Oni nemaju, mi uzimamo" Tramp poručio da će se venecuelanska nafta prerađivati u SAD
FOTO: JIM LO SCALZO/EPA

Recimo to ovako oni nemaju naftu. Mi uzimamo naftu, rekao je Tramp u intervjuu Njujork postu.

On je dodao da se nafta rafiniše na raznim mjestima, uključujući Hjuston.

Pročitajte još

Američka vojska je zaplijenila sedam tankera povezanih sa Venecuelom od početka Trampove jednomjesečne kampanje za kontrolu tokova nafte u Venecueli.

Tramp je početkom sedmice rekao da je njegova administracija iznijela 50 miliona barela nafte iz Venecuele i da dio prodaje na otvorenom tržištu.