Incident se dogodio u školi u Milford Hejvenu, a policija je intervenirala nakon prijave da je maloljetnik nasrnuo na nastavnika i mahao oružjem unutar škole.
– Možemo potvrditi da je policija u osnovnoj školi Milford Hejven intervenisala nakon prijave o napadu učenika koji je mahao oružjem oko 15.20 časova – rekao je načelnik škole Kris Niv, prenosi Sky News.
– Povreda nastavnika nije nastala ubodom nožem. Blokada je sprovedena, ali je sada ukinuta. Nastavnik prima medicinsku pomoć zbog zadobijenih povreda – dodali su iz škole.
Kako navode, u napadu nije bilo drugih povrijeđenih osoba.
– Svi učenici na lokaciji su bezbjedni, a većina ih je otišla kući. Policija ostaje u školi – stoji u saopštenju.
Petnaestogodišnji dječak uhapšen je zbog sumnje za pokušaj ubistva i trenutno se nalazi u policijskom pritvoru.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.