Hronika

“Ella je budna” Direktor sarajevske bolnice o zdravstvenom stanju djevojčice koja je povrijeđena u tramvajskoj nesreći

Ljekarski tim Opšte bolnice "Abdulah Nakaš" u Sarajevu konstantno prati stanje maloljetne djevojke, Elle Jovanović (17) koja je teško povrijeđena na tramvajskom stajalištu prije nekoliko dana.

Tramvajska nesreća u Sarajevu
FOTO: FENA/AMER KAJMOVIĆ

Direktor bolnice prof. dr Ismet Gavrankapetanović dostavio je posljednje informacije o njenom oporavku nakon buđenja iz indukovane kome.

– Pacijentkinja je budna, ali je i dalje teškog opšteg stanja. Nastavlja se intenzivni reanimacioni tretman na Odjeljenju za anesteziju i reanimaciju uz započete rane mjere rehabilitacije u skladu s trenutnim stanjem – rekao je Gavrankapetanović za Avaz.

U Sarajevu je 12. februara stari tramvaj iskliznuo sa šina i tom prilikon usmrtio mladog studenta Akademije likovnih umjetnosti, Erdoana Morankića, dok se srednjoškolka Ella Jovanović i dalje bori za oporavak.

Pročitajte još

Zbog ove tragične nesreće, za danas su u Sarajevu zakazani protesti, a građani su i proteklih dana izlazili na ulice.