Vijest o smrti potvrdila je supruga Roberta Duvala, Lusijana, koja se emotivnom porukom obratila javnosti.
– Juče smo se oprostili od mog voljenog muža, dragog prijatelja i jednog od najvećih glumaca našeg vremena. Bob je preminuo mirno kod kuće, okružen ljubavlju i toplinom – napisala je ona.
Dodala je i da je svijet izgubio umjetnika, ali da je ona izgubila mnogo više.
– Za svijet je bio oskarovac, reditelj i pripovedač. Za mene je bio sve. Njegova strast prema glumi bila je jednaka njegovoj ljubavi prema likovima, dobroj hrani i razgovorima -navela je Lusijana.
Karijera koja je trajala više od šest decenija
Robert Duval ostavio je neizbrisiv trag u istoriji filma. Publika širom svijeta pamti ga po ulogama u kultnim ostvarenjima “Kum”, “Kum 2”, “Apokalipsa danas”, “Razgovor” i “Prirodni talenat”.
Posebno mjesto u njegovoj karijeri zauzima film “Nežne milosti” iz 1983. godine, za koji je dobio Oskara za najboljeg glumca, piše Žena Blic.
Tokom više od 60 godina rada važio je za jednog od najposvećenijih i najautentičnijih glumaca svoje generacije. Njegovi likovi bili su slojeviti, tihi i snažni, a publika ga je volela zbog prirodnosti kojom je oživljavao svaki karakter.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.