Naime, u medijima se pojavila informacija da snimak iz tramvaja koji je trebao poslužiti u rasvjetljavanju stravične nesreće koja se dogodila prije 7 dana u Sarajevu kada je tramvaj iskočio iz šina, zapravo i ne postoji.
– Za ovo sam saznao iz medija. Vidjećemo šta će biti dalje. Ovo je sada neka nova činjenica i Tužilaštvo treba da istraži zašto nema videozapisa. Ovaj dokaz bio bi vrlo važan da pokaže ponašanje vozača čime bi otklonili sve ostale dileme, ali imaju ostali videozapisi sa okolnih objekata, pretpostavljam da su oni sačuvani. Kamera je oko koje snima, a podatak se pohranjuje na nekom hardverskom dijelu. Nemoguće da samo ta kamera nije snimala ako su ostale radile ili je ta kamera bila neispravna. Ta kamera je trebala da potvrdi ono što mi iznosimo i što bi išlo u korist optuženog vozača – izjavio je Plećan za Avaz.
Naime, prema informacijama iz medija, kamera u tramvaju smrti, ne radi još od decembra 2025. godine.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.