Večeras se takmiči i Luka Maksimović, poznatiji kao Beli Preletačević koji je član grupe “Kosmos trip”. On je pred izlazak na binu otkrio da li ima tremu, a progovorio je i o političkoj karijeri.
Beli podvukao: “Nemam tremu kao nekad kad sam se kandidovao za predsednika”
Kako kaže, Beli je veću tremu imao kada se kandidovao za predsjednika 2017. godine. Beli je političar, a ovde je Luka. Veću tremu sam imao tada jer je to bilo prvo suočavanje sa medijima, a sada smo lagani – rekao je on, prenosi Blic.
Mirnu podržale Sara i Nevena
Mirna se prva pojavila pred pripadnicima sedme sile, a pred početak večeri otkrila je da se čula sa Sarom Jo i Nevenom Božović, sa kojima je nekad činila trio “Moje 3”, te navela da su je podržali.
Veoma sam uzbuđena, jedva čekam da počne. Uvijek ima malo pozitivne treme, otvaram takmičenje. Sada samo želim da se spremim i smirim i da izađem na scenu – rekla je Mirna na samom početku i dodala:
Bilo je potrebno dosta vremena da se spremi nastup, mi smo dali sve od sebe. Nadam se da će publika uživati – istakla je, prenosi Blic.
Mirna je otkrila i šta je presudilo da se ponovo prijavi za PZE.
– Ja sam neko ko je bio na ovoj sceni imama prelijepa iskustva, to me je ponijelo da doživim isto. Čula sam se sa Nevenom i Sarom Jo, nedostaju mi mnogo. Delile smo prošli put scenu zajedno, nedostaju mi. Bile smo dosta mlade, vjerovale smo u sebe. Rekle su mi da vjerujem u sebe, tako me je savjetovalo većina ljudi. Sada je sva odgovornost na meni – istakao je.
O ulaganju u nastupe
Mirna o finansijama nije želela da govori.
– Ne želim da kažem koliko sam uložila, trudimo se da izgledamo najbolje moguće, sve to košta. Sve mi je bilo izazovno, skidam kapu svakom takmičaru koji stane na scenu danas i u četvrtak – istakla je.
Veliko finale PZE 2026 zakazano je za subotu od 21 čas, uz direktan prenos na RTS-u, te na platformama RTS Planeta, RTS Zvuk i zvaničnom Jutjub kanalu RTS Pesma Evrovizije.
Srbiju je, podsjetimo, prošle godine predstavljao Princ od Vranje sa pjesmom “Mila”, a ostvario je najlošiji rezultat za našu zemlju na takmičenju. Princ tada nije uspio da se plasira u finale.
Prvo polufinale spisak takmičara:
MIRNA – „Omaja“
Kosmos trip – „Sve je u redu“
Iva Grujin – „Otkrivam sebe“
Eegor – „Klaber“
Makao – „Daj nam svet“
Lores – „Unseen“
MANIVI – „Svaki dan“
Bella – „Trampolina“
YANX – „Srušio si sve“
Zejna – „Jugoslavija“
Ana Mašulović – „Zavoli me“
Đurđica – „Moma mala“
Skandal pred početak polufinala
U studiju RTS-a danas je slomljen kran, pa su tehničke službe pred prvo polufinale PZE 2026 odmah reagovale. Problem je brzo riješen, a onda su isplivali detalji. Nisu bile dobro pričvršćene neke šipke koje su držale taj kran – rekao je sagovornik.
Problem su efikasno i brzo riješili, pa su kran odmah zamenili. Samo malo kasni generalna proba, ali će večeras biti održano sve regularno – dodao je izvor za “Telegraf”, dok se malo potom oglasila i PR RTS-a Duška Vučinić i izjavila da je “sve u redu”.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.