Dugogodišnja komentatorka RTS-a već decenijama predstavlja prvu asocijaciju na ovo muzičko takmičenje, dokazujući iz godine u godinu da Evrovizija bez nje jednostavno nema smisla.
Svoj kultni status kod publike zaslužila je zahvaljujući oštrim, često veoma sarkastičnim, ali prije svega urnebesnim komentarima.
“Pojavio se kao statista”
Prošle godine u Bazelu, na ciničan ton Duške Vučinić našao se predstavnik Kipra, Teo, i njegovo „veliko” glumačko iskustvo:
– Kaže Teo da je od malih nogu pokazivao talenat za glumu i ples… Počeo je sa sedam. Strast prema muzici ga je odvela na prestižni Berkli… Imao je iskustva u glumi. Hm. Pojavio se kao statista u seriji ‘Euforija’. Ozbiljno iskustvo.
Lorin zarobljena u solarijumu (2023)
Pobjednički nastup predstavnice Švedske, Lorin, koji se sastojao od masivnog plafonskog LED ekrana, inspirisao je Dušku za jedno od najsmješnijih poređenja:
– Ja ne znam kako vama djeluje, ali meni izgleda kao da je u solarijumu, pa se bori da podigne gornji dio i da izađe iz njega.
Udar na Evrovizijske organizatore (2023)
Ni sami organizatori “Evrovizije” nisu bili pošteđeni. Svjesna vrtoglavih troškova koje donosi pobjeda na takmičenju, Duška je gledaoce nasmijala surovom opaskom:
– Do kraja večeri ćemo vidjeti ko će dizati kredite i skupljati pare za organizaciju sljedeće godine.
“Vo imja Oca!”
Prava drama nastala je tokom proglašenja finalista tokom prvog polufinala. Napetost se osjećala i preko malih ekrana, a kada je konačno izgovoreno „Serbia“, Duška nije skrivala emocije:
– Serbia! O, majko moja, hvala ti, vo imja Oca i Sina, da se ovo desilo. Živa nisam bila. Dobro. Srbija je u finalu. Raduj se Srbijo.
“Prozvala predstavnika Islanda zbog štikli”
Duška je ranije dobacila nešto slatko i sočno za predstavnike Islanda:
– Ovo mi je nekako djelovalo kao reklama za sladoled na štapiću.
Ja sam fascinirana muškim plesačima u štiklama, da li je u pitanju udobnost ili samo izdužiti nogu. Pomalo zavidim na vještini i manevrisanju u štiklama – rekla je nakon što se završio nastup Poljske.
– Ala je obrnuo, baš muški! Što bi rekla doktorica Macura slojevito se obukla večeras – na račun predstavnice Španije Melodi, piše Blic.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.