Svijet

(VIDEO) Slobodno pliva pred ljudima: Ajkula snimljena u plićaku plaže u Korintu, uznemireni kupači istrčali iz mora

Ajkula duga oko 2,5 metra pojavila se u plićaku plaže Kehries u Korintu. Očevici su snimili životinju mobilnim telefonima, a zanimljivo je da zapravo, ovo nije bio prvi put da je ista, vjerovatno ista, ajkula "posjetila" plaže tog područja.

(VIDEO) Slobodno pliva pred ljudima: Ajkula snimljena u plićaku plaže u Korintu, uznemireni kupači istrčali iz mora
FOTO: ILONA STEFANI/FACEBOOK/SCREENSHOT

Ajkula koja se pojavila pokušavajući da izađe iz plićaka izazvala je uznemirenje, ali i interesovanje ljudi koji su se u tom trenutku nalazili na plaži u Korintu.

Kao što se moglo očekivati, kupači su požurili da izađu iz mora jer su se nakratko zabrinuli.

Pročitajte još

Ova ajkula, kako se pretpostavlja da je u pitanju ista životinja, viđena je na istoj plaži prije četiri dana, dok je 19. maja plivala u plićaku plaže Loutra Orea Eleni.

U posljednje vrijeme zabilježen je povećan broj pojavljivanja sličnih morskih vrsta na raznim grčkim plažama, što se pripisuje klimatskim promjenama i porastu temperature mora, prenosi Blic.