Politika

PONOVO Vlada Srpske se zadužila za još 50,9 miliona maraka

Vlada Republike Srpske zadužila se 9. juna emisijom obveznica na Banjalučkoj berzi za 50,9 miliona KM.

zgrada vlade rs
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RINGIER

Ministarstvo finansija Republike Srpske prodalo je 50.925 obveznica, a prvobitno je investitorima ponuđeno 50.000 obeznica.

Ukupno je pristiglo ponuda u vrijednosti 51.129.153,00 KM, a tačan iznos prikupljenih sredstava je 50.925.000,00 KM.

Na aukciji je postignuta efektivna kamatna stopa od 5,60 posto.

Najviša ponuđena cijena bila je 101,00% uz kamatu od 5,36%, a najniža cijena  98,00% uz kamatu 6,08 posto, piše BN.

Obveznice su s rokom dospijeća pet godina, otplata glavnice je po dospijeću, a isplata kamata godišnje.

Pročitajte još

Podsjećamo, od 1. januara do 1. juna ove godine javni sektor u Republici Srpskoj zadužen je za preko 2,7 milijardi maraka.

Obezbijeđeno 180 miliona KM: Penzije u Srpskoj u ponedjeljak, najavljeno povećanje

Dodik poručuje da bez unutrašnjeg dijaloga ne važi nijedan dogovor PIK-a