Poznata manekenka to je otvoreno priznala u novom eseju za The Cut, uz koji je objavljeno i fotografisanje na kojem doji lutku, piše Page Six.
Ratajkovski je ispričala da je nakon rođenja sina u martu 2021. doživjela “nasilan prelazak u novu stvarnost bebe koja vrišti na mojim bolnim grudima i prstena na mom otečenom prstu”.
Ratajkovski je podnijela zahtjev za razvod u septembru 2022.
Sljedeće godine, Ber-Meklard je u opširnom tekstu magazina Variety optužen za seksualno neprimjereno ponašanje i neprimjerene odnose sa tinejdžerkama. On se nije javno oglašavao povodom tih optužbi.
Emili, koja je prošlog ljeta i zvanično okončala razvod, rekla je za The Cut da su je ljudi nakon razvoda gledali “sa visine”.
– Njihova zabrinuta lica, sažaljenje dok su mi govorili: „Baš mi je žao, Emili“. Nisam mogla da podnesem svoj jadni odraz u njihovim očima. Vidjeli su me kao nekoga ko više nije poželjan, nekoga ko je ostavljen – govorila je ona.
Ratajkovski je rekla da joj je još kao djetetu bilo “veoma važno” da ne postane samohrana majka jer je taj izraz doživljavala kao uvredu.
– Imati dijete sa pogrešnim muškarcem bio je najbrži način da kao žena uništiš sebi život – značilo je da nemaš slobodu, nemaš izbor, nemaš izlaz u slučaju nužde. Puno tereta i nimalo sigurnosti – objasnila je ona.
Ipak, Ratajkovski kaže da je brzo prihvatila status samohrane majke i ušla u, kako je opisala, “maniju izlazaka i avantura”, navodeći da je “odlučila da kroz seks postane nova verzija sebe”.
Kako su muškarci dolazili i odlazili, shvatila je da njen samački život nema mnogo veze sa periodom prije braka.
– Prije rastanka nikada nisam imala vezu za jednu noć. Nikada nisam spavala s nekim istog dana kada sam ga upoznala. Zapravo, bila sam sa samo osam ljudi: četvorica su bili momci sa kojima sam živjela, a jedan je bio moj najbolji drug iz srednje škole. Nisam bila ni sa kim za koga nisam bila gotovo sigurna da će se zaljubiti u mene jer sam željela da budem posebna – objasnila je manekenka.
Opisala je i “posebno problematične likove iz pakla muškaraca” sa kojima je izlazila u Njujorku, uključujući DJ-a iz Bruklina koji joj je tokom večere rekao da u njegovoj porodici postoji incest.
– Ali on je bio izuzetak. Tu su bili veganski umjetnik sa savršenim držanjem, kuvar koji je mislio da možda ima hlamidiju, Španac iz generacije Z koji nije prestajao da mi šalje gole fotografije, sin milijardera koji je pretjerano koristio lijekove i imao upitne političke stavove, nekoliko Italijana i, naravno, još jedan DJ. Lista se nastavlja, ali iz pravnih razloga, neću dalje – dodala je Ratajkovski.
Najozbiljnija veza bez jasne definicije koju je glumica imala bila je sa muškarcem kojem je dala nadimak Stariji milenijalac. On joj je, nakon samo tri nedjelje poznanstva, rekao da misli da je zaljubljen u nju, što je u njoj izazvalo “kratak nalet poznate anksioznosti u grudima”.
Ratajkovski je objasnila da joj nije prijalo to što ju je Stariji milenijalac nazivao “droljom” kako bi je naveo na seks, pa je na kraju raskinula s njim rekavši: “Takav prljavi govor mi zapravo ne prija”.
Manekenka je svoje ponašanje nakon razvoda uporedila sa ponašanjem “supernegativke”, priznajući da se ponašala jednako izgubljeno i ranjivo kao u dvadesetim, kada je glumila dobru djevojku.
Takođe je rekla da “nije uživala u seksu” jer je bila “previše zaokupljena time da voli i brine o svom sinu”, što ju je na kraju navelo da potpuno završi fazu neobaveznih avantura, piše B92.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.