Hronika

Policija imala pune ruke posla: U Banjaluci za vikend sankcionisano preko 250 pijanih vozača

Banjalučka policija je tokom vikenda realizovala akciju pojačane kontrole učesnika u saobraćaju, sa naglaskom na vozače koji sjedaju za volan pod dejstvom alkohola, droga i psihoaktivnih lijekova.

alkotest
FOTO: M. ILIĆ/RINGIER

Tom prilikom iz saobraćaja je isključen čak 261 vozač zbog vožnje pod dejstvom alkohola.

Njih 28 je zadržano u policiji.

– Zbog utvrđene nedozvoljene količine alkohola u organizmu iz saobraćaja je isključen 261 vozač. Od ukupnog broja sankcionisanih vozača, 2 vozača su sankcionisana zbog utvrđene količine alkohola u organizmu od 0,01 do 0,30 g/kg, 155 vozača je sankcionisano zbog utvrđene količine alkohola u organizmu od 0,31 do 0,80 g/kg, 72 vozača zbog utvrđene količine alkohola u organizmu od 0,81 do 1,50 g/kg. U službenim prostorijama do istrežnjenja zadržano je 28 vozača, koji su uhapšeni zbog utvrđene količine alkohola u organizmu preko 1,5 g/kg, od čega je kod 9 vozača utvrđena količina alkohola preko 2,00 g/kg. Četiri vozača su odbila da se podvrgnu ispitivanju na prisustvo alkohola, a evidentirana su i 42 ostala prekršaja – saopšteno je iz policije.

Pročitajte još

U akciji je kontrolisano 6.836 učesnika u saobraćaju.

Policijska uprava Banjaluka apeluje na sve učesnike u saobraćaju da poštuju saobraćajna pravila i propise, te da odgovornim ponašanjem zaštite sebe i druge učesnike u saobraćaju.