Banjaluka

Nakon nevremena u Banjaluci: Ekipe odmah krenule u sanaciju štete na Laušu, uklanjaju nanose kamenja sa saobraćajnica

Nadležne ekipe su već od ranih jutarnjih časova na terenu i intenzivno rade na uklanjanju kamenja i nanosa, koje su bujice nanijele na saobraćajnice u naselju Lauš nakon sinoćnjeg snažnog nevremena.

Nakon nevremena u Banjaluci: Ekipe odmah krenule u sanaciju štete na Laušu, uklanjaju nanose kamenja sa saobraćajnica
FOTO: GRAD BANJA LUKA

Kako je saopšteno iz Gradske uprave Banjaluka, prioritet je da se što prije obezbijedi bezbjedno i nesmetano odvijanje saobraćaja, a istovremeno se obilaze i druge lokacije kako bi se otklonile eventualne posljedice nevremena.

– Važno je naglasiti da se slivnici i odvodni kanali na području grada redovno održavaju, međutim, količina padavina koja se u kratkom vremenskom periodu sručila na grad bila je tolika da nijedan sistem odvodnje ne može u potpunosti da prihvati i odvede veliku količinu vode u tako kratkom roku – ističu u GU Banjaluka.

Pročitajte još

Podsjećamo, snažno nevrijeme koje je sinoć pogodilo Banjaluku, ponovo je napravilo probleme u Karađorđevoj ulici u naselju Lauš.

Nakon obilne kiše, ulica je u svega nekoliko minuta bila pod vodom, a jutros je građane dočekao novi problem glavna saobraćajnica u Karađorđevoj ulici bila je prekrivena kamenjem i šljunkom koje je bujica nanijela sa okolnog terena.

Nevrijeme u Banjaluci napravilo haos