U kombinaciji sa toplotnim talasom, za koji je italijansko Ministarstvo zdravlja izdalo crveno upozorenje, vlažnost doprinosi tome da se temperature doživljavaju kao još više, saopštili su danas italijanski zvaničnici.
Mreža Hidrološko-meteorološke opservatorije regije Ligurija (OMIRL) zabilježila je vlažnost vazduha od 97 odsto u mestu Pijeve di Teko, u okrugu Imperija, dok je u Kamolju, u okrugu Đenova, iznosila 95 odsto, što je nivo karakterističan za tursko kupatilo.
Među glavnim gradovima pokrajina u Italiji, najviša vlažnost je zabilježena u Đenovi, gdje je izmjereno 75 odsto, preneo je italijanski list Sole24Ore.
Slijede Savona sa 67 odsto, Imperija sa 55 i La Specija sa 48 odsto vlažnosti.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.