Ovogodišnji program donosi više od 20 kulturnih sadržaja koji će biti održani u Banjaluci, Gomionici i Stričićima, a svi događaji su koncipirani tako da povezuju Kočićevo književno nasljeđe sa bogatom kulturom i tradicijom Zmijanja.
Kroz izložbe, književne programe, umjetničke sadržaje, performanse, tradicionalne programe i druge događaje, manifestacija će tokom tri dana oživjeti duh vremena i prostora u kojem je Kočić stvarao.
Koncept „Dan istine, Dan slobode i Dan otadžbine“ i ove godine predstavlja okosnicu ove manifestacije, podsjećajući na vrijednosti koje su obilježile Kočićev život i djelo.
Banjaluka manifestacijom “Kočićevi dani” nastavlja da čuva sjećanje na Petra Kočića, ali i da njegovo djelo predstavlja novim generacijama, saopšteno je iz Gradske uprave.
Kroz kulturu, umjetnost i tradiciju, Kočićevi dani podsjećaju da nasljeđe nije samo uspomena na prošlost, već živa vrijednost koju treba njegovati, čuvati i prenositi dalje.
Tokom tri dana Banjaluka će, tako, biti mjesto susreta književnosti, umjetnosti i tradicije, a Kočićevo ime još jednom će povezati grad sa Zmijanjem i bogatim kulturnim nasljeđem koje je ostavio u trajno nasljeđe.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.