Na dvadesetak panoa predstavljen je istorijat olimpijade kroz arhivsku građu, novinske tekstove i fotografije, a izložen je i prvi plakat konjičke trke iz 1891. godine, koji se čuva u crkvenoj arhivi u Nevesinju.
Prikazan je i dokumentarni film o Nevesinjskoj olimpijadi, snimljen za potrebe nominacije na Uneskovu listu.
Tanja Đaković, pomoćnik za kulturu u Ministarstvu prosvjete i kulture RS je rekla da bi ova sportsko-turistička manifestacija bila treći element uvršten na Uneskovu listu nakon zmijanjskog veza i branja trave ive, koje su već na listi.

Ne znam jesmo li dovoljno svjesni koliko je to značajno za jednu malu RS, jer i mnogo veće zemlje nemaju toliko dobara na ovoj listi – istakla je Đakovićeva.
Načelnik Nevesinja Milenko Avdalović je naveo da Nevesinjska olimpijada, skoro koliko i ustanička borba za slobodu, obilježava istoriju ovog kraja u posljednjih skoro vijek i po.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu