Hronika

TUŽILAŠTVO NA POTEZU Osumnjičeni da su oštetili Mikrofin osiguranje za pola miliona KM

Uprava kriminalističke policije MUP Republike Srpske podnela je juče izvještaj Okružnom javnom tužilaštvu Banjaluka protiv direktora Mikrofin osiguranja Željka Pene i još dvije osobe zbog sumnje da su počinili zloupotrebu službenog položaja “tešku” 585.000 maraka.

TUŽILAŠTVO NA POTEZU Osumnjičeni da su oštetili Mikrofin osiguranje za pola miliona KM
FOTO: DEJAN BOŽIĆ/RAS SRBIJA

Osim Pene, izvještajem su obuhvaćeni još i Ognjen Kajtez i Nedeljko Mitrović.

Prema navodima iz izvještaja MUP RS, Pena se sumnjiči da je u svojstvu direktora Mikrofin osiguranja a.d. Banjaluka od januara do septembra 2018. godine na osnovu ugovora o reklami sa nepostojećim pravnim subjektima potpisao naloge za prenos novčanih sredstava na ime fizičkih osoba.

Kajtez se sumnjiči da je sačinio sporne fakture, te lično podizao novčana sredstva sa računa i na taj način za sebe protivpravno pribavio imovinsku korist u iznosu od 585.000 KM.

Nedeljko Mitrović se kako navode iz MUP RS, sumnjiči da je kao regionalni menadžer i odgovorna osoba Mikrofin osiguranja a.d. iz Banjaluke za regiju Bijeljine, pribavljao i dostavljao akcionarskom društvu Rješenja o registraciji pravnih subjekata neistinite sadržine, jer isti nisu bili upisani u sudski registar nadležnih sudova.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu