Bevanda je istakao da će ministarstvo na čijem je čelu, čim dobije povratne informacije, stavove i mišljenja na Nacrt budžeta, taj dokument uputiti Savjetu ministara u dalju proceduru i razmatranje.
Vidjećemo kada će se to dogoditi i kada će Savjet ministara da se odredi prema ovom dokumentu. Nakon toga, biće upućen u Predsjedništvo BiH koji je ovlašteni ustavni predlagač ovog dokumenta. Potom slijedi upućivanje u parlamentarnu proceduru na usvajanje, a kada će cijeli taj proces biti završen, ne bih prognozirao – rekao je Bevanda.
On nije želio govoriti o tome da li će cijela procedura biti završena do kraja ovog mjeseca do kada je na snazi odluka o privremenom finansiranju i da li će Savjet ministara u protivnom donijeti odluku o privremenom finansiranju.
– Moja praksa je da govorim o činjenicama, a činjenice su da još nismo dobili mišljenje Kancelarije za zakonodavstvo – konstatovao je Bevanda.
U skladu sa odlukom Fiskalnog savjeta BiH, budžet institucija BiH za 2020. godinu planiran je u iznosu od 996 miliona KM, što je povećanje za 30 miliona u odnosu na prošlu godinu.
Predsjedavajući Savjeta ministara Zoran Tegeltija je izjavio da, ukoliko bude postojalo dovoljno političke volje, budžet za 2020. godinu može biti usvojen do kraja marta.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.