Svijet

NOVIH PET SLUČAJEVA Ni u Crnoj Gori korona virus ne miruje

U Crnoj Gori je identifikovano još pet slučajeva zaraze korona virusom i sada ih je ukupno 43, saopštio je danas Institut za javno zdravlje.

NOVIH PET SLUČAJEVA Ni u Crnoj Gori korona virus ne miruje
FOTO: M. MITROVIĆ/RAS SRBIJA

Prema informacijama objavljenim na zvaničnom Tviter nalogu, dvoje novooboljelih su iz Ulcinja i Rožaja i jedan iz Bara.

Laboratorije IJZCG su od posljednjeg presjeka završile analizu 168 uzoraka, od kojih je pet bilo pozitivno na novi korona virus. Četvoro su kontakti prethodno pozitivnih slučajeva, dok se kod petog za izvorom infekcije traga – navode iz Instituta.

Najviše zaraženih u Rožaju 16 i Podgorici 12, zatim, Beranu, Ulcinju i Budvi tri, Cetinju i Baru dvije i Bijelom Polju jedna osoba.

Crna Gora je, inače, prije par sedmica na osnovu zvaničnih podataka Instituta za javno zdravlje proglasila kraj epidemije i označila državu kao “korona fri” destinaciju.

Sa ponovnom pojavom virusa počelo je i novo brojanje zaraženih.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu