Uzorci za analizu na virus korona prikupljeni su u periodu od 27. oktobra do 4. novembra, a među njima se nalaze i zaostali testovi prikupljeni od Doma zdravlja Kantona i obrađeni u privatnim laboratorijama.
Porodičnim klasterima ili kontaktima prethodno oboljelih pripada 485 osoba, odnosno 57,05 odsto i u samoizolaciji su od ranije.
U prethodna 24 časa evidentiran je oporavak 186 lica, tako da je broj aktivnih slučajeva infekcije virusom korona trenutno 4.367.
Na bolničkom liječenju u izolatorijima Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu na Podhrastovima je 106 pacijenata, u Opštoj bolnici 60, a od ukupnog broja sedam ih je na respiratoru, dok su četiri osobe otpuštene sa hospitalizacije iz ovih izoltorijuma.
Do danas je u Kantonu Sarajevo potvrđeno je 10.839 zaraženih osoba, od kojih je 6.336 oporavljeno od infekcije, a 136 je preminulih.
U periodu od 21. oktobra do 5. novembra izdato je 5.450 naloga za samoizolaciju.
– S obzirom na trenutno zabrinjavajuće zdravstveno-epidemiološko stanje u Kantonu Sarajevo neophodno je da se svi građani apsolutno pridržavaju mjera lične zaštite i preporuka Kriznog štaba Federalnog ministarstva zdravstva i Kriznog štaba Kantonalnog ministarstva zdravstva – ponovili su iz Zavoda za javno zdravstvo Kantona Sarajevo.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.