Društvo

BORBA SA KORONA VIRUSOM U kovid bolnicama 403 pacijenta, na respiratorima 36

U novosadskim kovid bolnicama danas se na liječenju od virusa korona nalaze 403 pacijenta, od čega je 36 priključeno na respiratore.

Kovid odjeljenje UKC RS
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RAS SRBIJA

To je 15 pacijenata manje u odnosu na podatke objavljene 31. decembra.

Klinički centar Vojvodine (KCV) navodi da se u toj zdravstvenoj ustanovi od virusa trenutno liječi 301 pacijent, od čega ih je 26 priključeno na repiratore.

U odnosu na prethodne podtake, u KCV-u se trenutno od virusa korona liječi 11 pacijenata manje, dok su dva manje priključena na respiratore.

Kod velikog broja hospitalizovanih u KCV-u u terapiji se primjenjuje i intenzivna kiseonička potpora, u zavisnosti od težine kliničke slike.

U Vojnoj bolnici u Petrovaradinu trenutno se liječi 19 pacijenata, što je jedan manje u odnosu na prethodne podatke.

Na Institutu za plućne bolesti Vojvodine u Sremskoj Kamenici od virusa korona danas se liječe 83 pacijenta, a njih 10 je priključeno na respiratore.

Broj pacijenata na liječenju manji je za tri u odnosu na 31. decembar, dok je broj priključenih na respiratore ostao isti.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu