Nije tačan navod da je Integra inženjering nudila Jovani Vidović, supruzi pokojnog Gorana, kuću na korišćenje. Jovani Vidović je nuđena kuća u trajno vlasništvo, koju je ona odbila, kao i mogućnost da razgovara o drugim mogućim rješenjima, navodi se u reagovanju firme Integra inženjering koja je zatražila uklanjanje oba objavljena teksta.
– Integra inženjering je uvjerena da će tokom sudskog postupaka na objektivan način biti utvrđene sve okolnosti i činjenice u vezi događaja. Integra inženjering ne želi iznositi detalje o njemu izvan sudnice ili u medijima vjerujući da je sud pravo mjesto i način za pravedno rješavanje nastale situacije. Integra inženjering će poštovati odluku suda. Način na koji je pripremljen tekst, kao i da je objavljen dan prije održavanja ročišta, predstavlja pritisak na sud i na sudski proces koji je u toku stvaranjem negativnog mišljenja javnosti prema jednoj strani u sporu. Na ovaj način javnost se ne informiše kompletno i istinito. U isto vrijeme, sugeriše se čitaocima da Integra inženjering nije bila zainteresovana za pomoć porodici čime se svjesno šteti ugledu preduzeća – navode iz Integre.
U Osnovnom sudu Banjaluka danas je održano ročište po tužbi porodice tragično nastradalog Gorana Vidovića iz Banjaluke protiv firme Integra inženjering.
Na današnjem pretresu svjedočilo je 6 svjedoka, među kojima su bili i radnici koji su radili zajedno sa Vidovićem. Jedan od svjedoka bio je i Goran Grgić, inspektor na radu, zaposlen u Inspektoratu Republike Srpske. U svom svjedočenju je istakao kako su radnici imali svu potrebnu zaštitu na radu, a da je za vrijeme tog tragičnog slučaja na radnom mjestu bila pauza.
Podsjećamo, Goran Vidović, inače borac 1. kategorije Vojske RS, u julu 2020. godine pao je sa krova tokom radova na hotelu Integra i poginuo.
Porodica, odnosno supruga Jovana sa dvoje maloljetne djece, traži naknadu štete zbog izgubljenog izdržavanja usljed smrti Gorana Vidovića.
Pokojni Goran Vidović je od 2004. godine bio zaposlen u firmi Integra inženjering. Vidović je prema ugovorima o radu bio raspoređen kao rukovalac građevinskom mašinom za talpe (šipove). Prvi težak pad na gradilištu Vidović je imao još 2010. godine, a usljed teške povrede glave dobio je epilepsiju.
Komisija Fonda PIO odmah je naložila da Vidović više ne može rukovati mašinama, ali da sa preostalom radnom sposobnošću može i to sa punim radnim vremenom, obavljati druge poslove koji bi odgovarali njegovoj stručnoj spremi. Dakle, bio je isključen rad pored strojeva, na nezaštićenoj visini i drugim mjestima na kojima bi Vidović mogao ugroziti svoj ili tuđi život.
Nažalost, Vidović je u julu 2020. godine doživio tešku nesreću na radu, kada je pao sa građevine i podlegao teškim povredama.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu