Ona je ponovo apelovala na građane da se pridržavaju mjera za sprečavanje širenja zaraze, uključujući pojačanu higijenu, fizičku distancu, obavezno nošenje maski u zatovrenom prostoru, te izbjegavanje većih okupljanja.
Da razloga za zabrinutost itekako ima, pokazuju i statistički podaci, kako oni najnoviji, po kojima je u posljednja 24 sata od korone umrlo petoro ljudi, dok je još 123 zaraženo, tako i oni koji ukazaju na trend širenja epidemije u Republici Srpskoj.

Tako je na grafikonima vidljivo da broj zaraženih u cijeloj Republici Srpskoj raste, naročito od druge polovine juna, mada su krajem maja trendovi bili ohrabrujući, pa je izgledalo da je najgore prošlo.
Kada su u pitanju opštine i gradovi Banjaluka je ubjedljivi neslavni rekorder sa ukupno 1.220 potvrđenih slučajeva zaraze od početka epidemije.

Bijeljina sa ukupno 322 kovid pozitivna, Zvornik sa 274, Doboj sa 175 i Priejdor sa 152 slučaja korone od početka epidemije, daleko su iz Banjaluke.
Među manjim mjestima najugroženiji su Kotor Varoš i Laktaši sa 149 i Modriča sa 146 pozitivinih.
Više od 100 zaraženih od početka marta do danas imali su i Trebinje, Prnjavor, Teslić, Pale, Mrkonjić Grad i Višegrad.

Statitstike pokazuju da se zaraza brže širi u opštinama i gradovima gdje je više ljudi zaposleno, pogotovo u većim fabrikama, pa epidemiolozi upozoravaju radni: ukoliko imaju bilo kakve simpotome nemojte ići na posao, ugrozićete i sebe i druge.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu